Сьогодні, 2 березня, Нафтогаз розпочав закупівлю газу у Польської нафтогазової компанії.

Сьогодні, 2 березня, Нафтогаз розпочав закупівлю газу у польської нафтогазової компанії.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна»

Постачання розпочалися вранці 2 березня через вузол Hermanowice,  що неподалік від кордону з Польщею у Львівській області.

Нафтогаз України підписав контракт із PGNiG (Польща) на купівлю в березні понад 60 мільйонів кубічних метрів газу. Це сталося після того, як російський Газпром відмовив здійснювати постачання.

Єврокомісія закликає сторони, залучені в процесі, компанії та міністерства України та Росії знайти негайні шляхи відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на постачання і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Однак 1 березня Газпром скасував постачання уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile