УКРАЇНА

Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути»

2 березня, 2018 15:02
УКРАЇНА/Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути»
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко закликав українців долучитися до ініціативи Нафтогазу під назвою «Прикрути», спрямовану на економію газу.

Президент Петро Порошенко закликав українців долучитися до  ініціативи Нафтогазу під назвою «Прикрути», спрямовану на економію газу.

Про це йдеться на сторінці президента у Facebook.

Порошенко назвав ініціативу такою, що дозволяє українцям «згуртуватися проти чергової провокації Кремля».

«Газпром», програвши Україні в Стокгольмському арбітражі, знизив на 20 відсотків тиск у газопроводах на своєму боці системи, щоб дискредитувати Україну. Щоб зруйнувати цей сценарій — достатньо на кілька днів зменшити в оселях температуру на один градус», — йдеться в повідомленні на сторінці президента. 

«Приєднуючись до цієї ініціативи особисто, я також закликаю всі державні установи зменшити по можливості температуру в приміщеннях. Так само прошу громадян на декілька днів прикрутити опалення лише на один градус, або максимально уникати втрат тепла в будинках», — додав Порошенко.

Раніше Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Раніше Стокгольмський суд знизив ціну російського газу на $20-50.

Також, відповідно до рішення суду, Нафтогаз планує купувати російський газ вже у березні. Ідеться про 5 млрд кубометрів газу у 2018 році.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог Газпрому — 47,1 мільярдів доларів США.

 

Пов`язані новини