Справа Нафтогазу проти російського Газпрому, президентський законопроект про Антикорупційний суд, негода в Україні та довгий процес звільнення з полону українців.

Справа Нафтогазу проти російського Газпрому, президентський законопроект про Антикорупційний суд, негода в Україні та довгий процес звільнення з полону українців.

Читайте головні новини 1 березня:

Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.  Пізніше президент Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд повинен бути остаточно ухвалений навесні поточного року.

Справа Нафтогазу проти Газпрому: Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином Газпром має від 1 березня почати виплачувати Україні 2,56 мільярди доларів.  Газпром підтвердив цей факт, однак 1 березня скасував поставки газу Україні, попри сплату Нафтогазом.

Нафтогаз України заявив, що буде примусово стягувати кошти з російського Газпрому через те, що останній не сплачує компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Крім того Україна направила ноту ЄС через дії Газпрому.

1 березня в Україні через негоду закрили аеропорти у шести містах: Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі, Полтаві та Сумах. Крім того, є певні обмеження на трасах Одеської області, Миколаївської та Херсонської області. Також у Києві через негоду скасували навчання і закликали скоротити робочий день.

На Донбасі зірвалося звільнення 5 українців із полону бойовиків, проте 2 березня Україна чекає на повернення додому двох громадян, утримуваних у тюрмах Росії.

Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо і 5 років.

Детальніше читайте у спецпроекті Громадського «Зона відчуження Донбас».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile