УКРАЇНА

«Нафтогаз» проти «Газпрому»: арбітраж відмовився переглядати транзитні тарифи

1 березня, 2018 00:27
УКРАЇНА/«Нафтогаз» проти «Газпрому»: арбітраж відмовився переглядати транзитні тарифи
Зберегти
Вигляд
Стокгольмський арбітражний суд у справі «Нафтогазу» проти «Газпрому» відмовився переглядати транзитні тарифи, про що просила українська сторона.

Стокгольмський арбітражний суд у справі «Нафтогазу» проти «Газпрому» відмовився переглядати транзитні тарифи, про що просила українська сторона. Суд відмовив «Нафтогазу», оскільки ця заявка на перегляд датована ще 2009 роком не відповідала процесуальним вимогам.

Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

Окрім вимоги по транзитним тарифам суд також відмовився привести транзитний контракт у відповідність до європейського та українського законодавства.

«Суд зазначив, що впровадження регуляторної реформи є справною української влади і не входить до компетенції арбітражу», — йдеться у повідомленні.

За словами глави правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, українська компанія планує найближчим часом запропонувати «Газпрому» розпочати переговори щодо зміни транзитного контракту.

«Тепер треба переглянути транзитний контракт з урахуванням арбітражного рішення та вимог європейського й українського законодавства. Нафтогаз очікує, що після арбітражного рішення реформа ринку газу в Україні прискориться», — сказав Коболєв.

28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж «Газпром» зобов’язали сплатити $2,56 млрд. Таким чином Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» щодо штрафів за нібито незаконно відібрані «Нафтогазом» обсяги транзитного газу.

«Нафтогаз» в арбітражі хотів витребувати від «Газпрому» близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу і можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

Контракт на транзит між компаніями діє на період 2009-2019 років. Згідно з документом, «Газпром» повинен щорічно передавати не менше 110 млрд куб. м газу для його транзиту по території України.

Раніше повідомлялося, що Стокгольмський суд знизив ціну російського газу на $20-50.

«Нафтогаз України» з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

«Бери або плати» — форма договору про постачання великих обсягів товарів, зокрема в сфері торгівлі енергоресурсами, коли постачальник бере на себе зобов'язання надати зафіксований у договорі обсяг, натомість покупець зобов'язується в будь-якому разі оплатити певну кількість цих товарів, незалежно від того, скільки він закупив насправді.

22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. 

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

Більше про:
# Газпром
Пов`язані новини