Через торговельну війну США проти Китаю та зміну вартості акцій на ринку, спричинену торговельною політикою Трампа, найбагатші 500 людей світу втратили близько 63 мільярдів доларів.

Через торговельну війну США проти Китаю та зміну вартості акцій на ринку, спричинену торговельною політикою Трампа, найбагатші 500 людей світу втратили близько 63 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Bloomberg за оцінками індексу мільярдерів.

Так, протягом 6 останніх місяців загальні статки людей, які входить до розрахунку індексу скоротились на 1,2%. При цьому зазначається, що найбільше через спричинені торговельною війною чинники скоротилися статки найбагатшої людини Європи Бернерда Арнолта. Так, його статки скоротились на 3,5 мільярдів доларів. Бізнес Арнолта — продаж дорогих аксесуарів та модного одягу.

В той же час, у Bloomberg зазначають, що статки власників технологічних компаній за даний період навпаки зросли.

Зазначимо, що найбагатшою людиною світу наразі залишається засновник Amazon Джефф Безос, чиї активи оцінюють у 150 мільярдів доларів.

Раніше повідомлялось, що прибуток Amazon за рік зріс у 13 разів та перевищив $2 млрд.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, вони вже направили туди свої скарги.

Поділитись: