Життя

Напад на Михайлика: суд Одеси розсекретив сотні мобільних номерів у справі — активіст

Григорій Козьма
Життя/Напад на Михайлика: суд Одеси розсекретив сотні мобільних номерів у справі — активіст
Зберегти
Вигляд
Суд Одеси дозволив перевірку всіх номерів з мобільного телефону активіста Олега Михайлика, на якого скоїли замах, починаючи з 1 січня 2018 року. В загальному доступі виявилося 702 номери, які належать, зокрема, громадським активістам і журналістам.

Про повідомив одеський активіст і один з лідерів одеської організації «Народного руху України» Григорій Козьма.

«Ви є в телефонній книзі у Олега Михайлика? Тоді ви потрапили в ухвалу Київського суду Одеси, якою надано доступ до деяких даних вашого телефону, ІМЕІ, маршрути, локації», — повідомив він.

Активіст виступив проти того, щоб «під соусом слідчих дій можна було зібрати відомості, які згодом, ми не знаємо, як використовуються».

«А завдяки тому, що ці бази даних періодично індексуються ботами пошукових систем, скоро ваш номер телефону буде в кеші Google, Yandex та інших не надто глобальних пошукових систем, що працюють з кирилицею», — додав Козьма.

Всього у переліку виявилося 702 номери телефонів: 389 номерів оператора «Київстар», 167 номерів оператора «Лайфселл», 146 номерів «Vodafon».

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика.

Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.

Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

27 вересня суд взяв під варту на 2 місяці підозрюваного в нападі на Михайлика. Підозрюваному Лаші Герасіну обрали запобіжний захід без права на заставу.

Аналогічний запобіжний захід обрали підозрюваному з інвалідністю, брату Лаші Герасіна, Торніке Герасіну. До зали суду його доправили на каталці.

Після оголошення запобіжного заходу Герасіну в залі сталися сутички. Бійці КОРДу відтіснили від підозрюваного родичів, після чого Герасіна повезли до СІЗО.

Також 60 діб у СІЗО пробуде третій підозрюваний Манучар Варшанідзе.

Михайлк заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини