УКРАЇНА

Напад на Стерненка: його оборона можлива лише за ударів аналогічною до нападника зброєю — адвокатка

28 травня, 2018 21:56
УКРАЇНА/Напад на Стерненка: його оборона можлива лише за ударів аналогічною до нападника зброєю — адвокатка
Зберегти
Вигляд
lead
Через складність кваліфікування статті про необхідну оборону, більшість подібних справ визначають як «вбивство» або ж «нанесення тяжких тілесних ушкоджень».

У випадку з нападом в Одесі на екс-голову місцевого «Правого сектору» Сергія Стерненка необхідну оборону з його боку можуть кваліфікувати лише у разі, якщо Стерненко завдав нападнику у відповідь такої ж сили. Тобто стаття про оборону застосується, якщо буде доведено, що на нього напали з ножем, і він у відповідь також вдарив нападників ножем.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила адвокатка Злата Симоненко.

За її словами, статтю Кримінального кодексу про необхідну оборону під час нападу майже неможливо застосувати.

«Проблема в тому, що межа необхідної оборони завершується там, де особа, на яку напали, може застосувати виключно ту ж силу, яка до неї застосувалася. Тобто якщо нападають з ножем, то ти теж можеш використати ніж. Але якщо нападник без ножа, а ти з іншою зброєю — стаття не може застосовуватись», — сказала адвокатка.

Вона зауважила, що через складність кваліфікування статті про необхідну оборону, більшість подібних справ визначають як «вбивство» або ж «нанесення тяжких тілесних ушкоджень».

«У нас дуже низька кількість вироків за статтею про необхідну оборону», — додала Симоненко.

Наголосимо, що в інтерв'ю Громадському Стерненко заявив, що не мав при собі ножа.

У ніч проти 25 травня екс-лідер одеського «Правого сектору» Стерненко заявив про замах на нього з боку двох чоловіків та оприлюднив відео затримання одного з них.  За словами Стерненка це третій напад на нього за останні місяці.

Як повідомила Громадському дружина Стерненка Наталя Усатенко, нападник помер від отриманих поранень.

Поліція затримала другого фігуранта та встановила особу загиблого та розслідує інцидент як умисне вбивство, замах на умисне вбивство і нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Однак уже 26 травня поліція відпустила другого нападника на Стерненка.

Поліція вилучила відео з камер та розглядає усі можливі версії подій, від банального побутового конфлікту чи пограбування до умисного нападу з політичних мотивів через його громадську діяльність.

Пізніше стало відомо, що поліція не виключає звинувачення екс-лідера «Правого сектору» Одеси Стерненка у перевищенні самооборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на Стерненка: умисне вбивство чи самооборона?

Як стало відомо 28 травня, Стерненко опинився у київській лікарні.

 

Пов`язані новини