У Києві 14 червня розпочався прайд-тиждень «KyivPride-2019», який завершиться Маршем рівності 23 червня. Противники Маршу проведуть контракцію на вулиці Володимирській у центрі Києва 22 та 23 червня.

Як повідомила одна з фундаторів «KyivPride-2019» Софія Лапіна, цьогорічною темою обрана «Свобода. Рівність. Боротьба». Організатори очікують близько 10 тисяч учасників та учасниць Маршу.

Програма «KyivPride-2019» передбачає кінопокази, виставки, дискусії, «жива бібліотека», правозахисну конференцію, вечірку і багато іншого.

Разом із цим, 18 червня під Адміністрацією Президента зібралися близько 2-3 десятків осіб із прапорами «Правого сектора», «Традиції і порядку» та «Невідомого патріота», а також із плакатами «Марш рівності на крові – ось лице ЛГБТ», «Є родина – є Україна», лунали вигуки «Слава Ісусу Христу – навіки слава».

Як пише Українська правда, присутні закликали президента Володимира Зеленського розслідувати «побиття правоохоронцями й заливання ними сльозогінним газом учасників акції, які вийшли мирно проти публічної пропаганди гомосексуалізму» у червні 2018 року. Вони також вимагали не допустити проведення Маршу рівності та анонсували контракцію «Всеукраїнська варта на захист сімей та дітей» 22 та 23 червня на вулиці Володимирській у центрі Києва.

Нагадаємо, 17 червня 2018 року в Києві відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали. Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

Експерт Інституту соцдосліджень в ефірі Громадського заявив, що дії поліції щодо противників «Київпрайду» були недоцільні.

В Україні регулярно порушують права ЛГБТ: 18 листопада 2018 року в центрі Києва радикали зірвали мирний марш, присвячений Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, які загинули від насильства. На початку вересня 2018-го в центрі Києва напали на представників ЛГБТ. Влітку, 5 липня, у Харкові невідомі в протигазах напали на офіс ЛГБТ-спільноти. У серпні 2018-готрансгендерна жінка, правозахисниця Анастасія-Єва Крістель Домані заявила про те, що незнайомий їй чоловік побив її у трамваї Львова через її «гендерну ідентичність».

Поділитись: