Нацбанк подав нові позови проти Коломойського на суму 10 млрд грн

11 червня, 2018 14:39
default/Нацбанк подав нові позови проти Коломойського на суму 10 млрд грн
Зберегти
Вигляд
lead
Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського.

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Судові справи стосуються виконання Коломойським його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. Ідеться про близько 10 мільярдів гривень. 

«Мета позовів — забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав Приватбанку в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн», — ідеться у повідомленні.

Перший позов подано за місцем проживання Коломойського в Швейцарії — до Cуду першої інстанції в Женеві, зазначили в НБУ. 

Другий пакет позовів подано за місцем знаходження майна Ігоря Коломойського в Україні — до Господарського суду Дніпропетровської області.

У Нацбанку наголосили, що Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, тому регулятор готовий вести судові справи проти бізнесмена як в Україні, так і за кордоном.

«Ці позови є ще одним важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців та забезпечення виконання колишніми акціонерами ПриватБанку взятих на себе зобов'язань», — додала заступниця глави НБУ Катерина Рожкова. 

ПриватБанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським. Але банк не міг повернути ці кредити. Тоді державі «довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому. НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів», — додали в НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захист Коломойського робить усе можливе для затягування процесу — Данилюк

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією. Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 млрд гривень через фіктивні компанії. 

До націоналізації ПриватБанку його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі доказів, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів, в результаті чого кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з «Приватбанку» — розслідування