УКРАЇНА

Нацбанк продав майже $50 млн для підтримки гривні

30 серпня, 2018 14:34
УКРАЇНА/Нацбанк продав майже $50 млн для підтримки гривні
Зберегти
Вигляд
У четвер, 30 серпня, Національний банк України провів аукціон з продажу 50 мільйонів доларів для стримання зростання курсу долара.

У четвер, 30 серпня, Національний банк України провів аукціон з продажу 50 мільйонів доларів для стримання зростання курсу долара.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

В той же час, вартість долару на міжбанківському ринку зросла на 14 копійок та склала 28,26 гривень.

За результатами аукціону було продано 49,4 мільйонів доларів. Середня вартість американської валюти склала 28,27 гривні.

Зазначимо, що це вже другий аукціон з продажу валюти Нацбанком за останні два дні. 29 серпня там оголосили аукціон щодо продажу 100 мільйонів доларів, проте за результатами торгів курс долару все рівно продовжив зростати.

Продаж валюти на міжбанківському ринку є механізмом Нацбанку щодо стримання знецінення гривні. Валюта продається з валютних резервів України.

Нагадаємо, що напередодні заступник голови Нацбанку Олег Чурій заявляв, що «ані відповідно до закону, ані відповідно до конституції, Нацбанк не відповідає за курс гривні», а з 2011 до 2014 рік там витратили на підтримку гривні 40 мільярдів доларів.

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на майже 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Нагадаємо, що 20 серпня курс долара на міжбанківському валютному ринку впав одразу на 20 копійок, а офіційний курс гривні зміцнився на 10 копійок.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.

Пов`язані новини