Верховний суд України задовольнив позовну вимогу Національного банку щодо зобов'язань ПриватБанку за кредитами рефінансування.

Верховний суд України задовольнив позовну вимогу Національного банку щодо зобов'язань ПриватБанку за кредитами рефінансування.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, мова йде про кредити рефінансування, які НБУ видав ПриватБанку під заставу іпотечного майна компаній «Агротермінал Логістик» та «Проектно-пошуковий інститут «Південмедбіосинтез». Раніше ці компанії подавали в суд на Нацбанк з метою розірвання іпотечних угод через націоналізацію ПриватБанку.

Зокрема, там вважали, що націоналізація банку є «істотною зміною обставин», яку прописували в договорі іпотеки як одну з умов для розірвання контрактів.

Після укладання договору про іпотеку з ПриватБанком, банк надалі надав майно компаній у заставу Національному банку під кредит рефінансування. Відтак, після вироку Верховного суду, Нацбанк може продати майно компаній для того, щоб погасити кредит НБУ.

Нагадаємо, що раніше Національний банк програв суд проти ПриватБанку щодо відчуження майна гірськолижного курорту «Буковель».

Раніше повідомлялось, що міжнародні аудитори мають питання до звітності ПриватБанку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile