Президент України Петро Порошенко закликав парламент провести останні консультації та якомога швидше схвалити закон про створення Національного бюро фінансової безпеки.

Президент України Петро Порошенко закликав парламент провести останні консультації та якомога швидше схвалити закон про створення Національного бюро фінансової безпеки.

Про це Порошенко заявив під час відкритої зустрічі української влади та бізнесу.

«Якщо ми говоримо, що метою цього закону є позбавлення функції втручання в бізнес, перевірку податкових декларацій органами поліції, СБУ, прокуратурою, НАБУ або будь-яких інших органів, то нгам треба робити це зараз і вже. У нас має бути аналітична служба», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що розформована наприкінці 2016 року податкова міліція для нього досі існує, і вона має виконувати свої функції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Раніше нардеп Мустафа Найєм зазначив, що уряд відмовився від ідеї створення Служби фінансових розслідувань на користь НБФБ.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: