Україна не зможе проводити жодних переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо будь-якої програми підтримки без ухвалення так званого банківського закону, який унеможливлює повернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Щодо запобіжника у вигляді закону 2571-д (банківського закону — ред.), вчора було задане питання щодо того, на скільки цей закон є критичний для перемовин з МВФ. На що ми отримали відповідь, що будь-які перемовини з МВФ без голосування цього закону є неможливими, по будь-яких програмах фінансування», — повідомив Марченко.

За його словами, попри те, що МВФ вирішив змінити формат програми підтримки України з програми EFF (на 3 роки) на stand-by (на 1,5 роки), Україна в межах цієї програми отримає 5 мільярдів доларів протягом наступних 1,5 роки.

27 квітня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: