Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вважає безпідставним зареєстроване Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості посадових осіб Кабінету міністрів України.

На провадження він відреагував на своїй сторінці у Facebook.

«Зараз точно не найкращий час шукати «крайніх». Краще сконцентруватись на вирішенні серйозних викликів, які стоять перед Україною. Це подолання коронавірусу, це боротьба за економіку країни та протистояння з тими, хто нав'язує країні «прості рішення» типу "дефолту"», — написав Гончарук.

Він зазначив, що задовго до листа Ради Національної безпеки та оборони (провадження у САП зареєстрували через те, що уряд Гончарука нібито проігнорував лист РНБО про нагальну необхідність обмежити експорт та реекспорту продукції, що могла бути використана для боротьби з коронавірусом) уряд активно комунікував з ВООЗ та слідкував за ситуацією.

«Ми утворили відповідний штаб, установили стан підвищеної готовності та розробили алгоритми дій», — запевняє експрем’єр і додає, що у день отримання листа від РНБО, 31 січня, він невідкладно скликав нараду і дав термінові доручення міністрам.

«3-го лютого на засіданні уряду ми схвалили Національний план протиепідеміологічних заходів, спрямований на запобігання поширення 2019-nCoV. В якому, серед іншого, було і доручення вивчити можливість введення тимчасової заборони експорту у разі виявленні загрози дефіциту таких товарів в Україні», — написав Гончарук.

За його словами, уряд тоді ввів обмеження щодо людей, які поверталися з Китаю, поновив посаду головного санлікаря, був в постійному контакті з регіонами, а також розробив три сценарії розвитку поширення коронавірусу в Україні, одним із яких частково скористався теперішній Кабмін.

«Тож дії уряду мали бути відповідними до ситуації. На той момент жодного випадку зараження в країні не було. Тому заборону експорту планували за умови діагнозу першого випадку. Це сталось 3-го березня, а вже наступного дня змінили уряд», — йдеться у повідомленні.

23 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості посадових осіб Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. Також депутати призначили Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні, за останніми даними, офіційно підтверджено 73 випадки інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (25), Житомирській (2), Київській (5), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (5), Львівській (2), Тернопільській (1) областях і в Києві (29).

Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій. Одна людина одужала.

Поділитись: