Депутат-мажоритарник Сергій Шахов, у якого виявили коронавірус, заявив, що хворіє вже 5 добу, але почувається добре.

Про це він сказав в ефірі hromadske.

«Є маленька нестача енергії, але поповнюю бабусиними методами: це лимон, м’ята, імбир, навіть гілки від дикої груші, щоб виводили токсини», — сказав Шахов.

Водночас він заявив, що 5 діб тому у нього був найгірший стан і він не міг поворухнутися, адже «ломило все тіло».

«Сьогодні в мене впала температура, я нормально спілкуюся, зі мною все добре», — сказав депутат.

На запитання журналістки, скільки людей він міг інфікувати, Шахов відповів, що був в парламенті востаннє 6 березня, а також спілкувався з колегами в комітеті та вітався з ними за руки.

«Хочу зазначити, що в парламенті й до цього хворіли, коли просто не було такого слова коронавірус… а виявити коронавірус ніхто не міг, немає тестів», — сказав депутат і запевнив, що попередив усіх контактних осіб про те, що захворів.

На запитання про те, чому він не самоізолювався після приїзду з Європи, Шахов сказав: «Я переконаний, що я повністю захворів в Україні. Мої діти перехворіли, по два тижні лежали з температурою 40 градусів. І лікарі нічого не могли зробити».

Зазначимо, медики наголошують, що при перших симптомах захворювання на коронавірус (головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт) потрібно одразу звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зазначають в МОЗ. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

У народного депутата Сергія Шахова коронавірус виявили 18 березня. За словами народного депутата Ярослава Юрчишина, 12 і 13 березня, після повернення з Європи, Шахов ходив на ефіри на українські телеканали, а також 13 березня 10 хвилин був на засіданні екологічного комітету.

Нагадаємо, усім депутатам, які контактували з інфікованим Сергієм Шаховим, зроблять тести на коронавірус.

Наразі в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні (померли 71-річна жінка у Житомирській області та 33-річна у Чернівецькій). Серед інфікованих — мажоритарник з Луганської області Сергій Шахов.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Поділитись: