Серед 14 офіційно зафіксованих випадків коронавірусного захворювання є народний депутат України. У МОЗ не уточнюють ім'я депутата, однак стало відомо, що це мажоритарник з Луганської області Сергій Шахов.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, наразі проводяться всі необхідні дослідження та епідеміологічне розслідування. Йому надається амбулаторне лікування в умовах самоізоляції.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, хворих з коронавірусною інфекцією при легкому перебігу хвороби можна лікувати амбулаторно. У разі необхідності пацієнта госпіталізують. Медичні працівники проведуть усю необхідну роботу з людьми, які контактували з ним.

У коментарі hromadske Сергій Шахов повідомив, що раніше йому робили тести на грип і вони виявилися негативними. Потім він здав тести на коронавірус і сьогодні йому зателефонували з лабораторії й сказали, що результати тесту позитивні.

Водночас Шахов стверджує, що ніякого офіційного підтвердження йому поки не дали, і він очікує на офіційний документ. Також депутат розповів, що це не привід для паніки — «просто треба брати і лікуватися».

Про свій досвід він розповів у відео, яке виклав у Facebook.

«Почуваю себе я нормально, почалося усе це три дні тому, а саме почалася температура 38... Сьогодні температура спала. Якщо я отримаю документ з лабораторії, що я захворів, то готовий щодня доповідати, що відбувається з моїм організмом. Я сьогодні на карантині», — розповів депутат.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику! 

Інфікований депутат був відсутній на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня.

Як повідомив його колега по екологічному комітету Олександр Маріковський, депутат повернувся з Італії в минулу середу, 11 березня. А 12 березня він відвідував засідання екологічного комітету, де загалом було 12 депутатів. Це Зіновій Андрійович, Леся Василенко, Ігор Кривошеєв, Олександр Маріковський, Юлія Овчиннікова, Олександр Фельдман, Павло Якименко, Олег Бондаренко, Андрій Задорожний, Олена Криворучкіна, Едуард Прощук.

Фото:

скріншот

За останніми даними, кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 198 006 випадків. З початку епідемії від хвороб, викликаних коронавірусом, померли 7 948 людей, водночас одужали — 81 950.

Наразі в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні (померли 71-річна жінка у Житомирській області та 33-річна у Чернівецькій). Загалом 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє у Києві.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Поділитись: