Матеріал є частиною спецпроекту

Кожен із нас медіа: відомі журналісти про те, як із цим жити

Вільно створити Telegram-канал, вести репортажі в Instagram, або писати у Facebook — це все доводить, що сьогодні усі ми — медіа. Свободу слова не спинити. Але з силою приходить і відповідальність. До дня свободи преси hromadske попросило 6 відомих журналістів поділитися з нами їхніми принципами, настановами, якими слід керуватись у світі, де кожен — сам собі незалежне медіа.

Бути журналістом — краще ніж працювати, казав один мій італійський колега.

Багато людей приходять у журналістику через внутрішню потребу дізнатися більше і розповісти про це людям. Справжнє щастя, коли твоє хобі стає щоденною роботою, за яку платять гроші і яка потрібна людям.

Але разом із радістю від самореалізації неодмінно приходить відчуття відповідальності за те, що робиш. До нас, журналістів, найчастіше воно приходить після публічних «факапів» — коли тебе не так зрозуміли чи знайшли помилку в роботі. Так, це завжди болісно. Проте саме усвідомлення відповідальності за кожне слово і думку, написані від твого імені, робить нас не просто блогерами чи дописувачами у соцмережах, а професійними журналістами.

Ми, майже як лікарі, не маємо права на помилку, адже опубліковане може зруйнувати кар'єру чи життя людям. Одне з моїх ключових правил після десяти років у журналістиці розслідувань: «Не впевнений — не публікуй». Пройди фактчекінг, три кола редагування, рецензію «адвоката диявола», юридичну експертизу і лише тоді публікуй.

Ми маємо у своїх руках надзвичайну зброю — слово. І чим краще ми знаємо, як нею користуватися, тим влучніше вона стріляє.

Поділитись: