По завершенні осінніх канікул до шкіл повернуться лише учні молодших класів, а 5-11-класники навчатимуться дистанційно або у змішаному форматі.

Про це повідомив виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

«Хочу поінформувати, що ми спільно з МОЗ будемо забезпечувати навчання 1-4 класів в очному форматі (після канікул), а 5-11 класів — залежно від епідемічного рівня: у змішаному або дистанційному форматах», — написав він.

За словами Шкарлета, Міносвіти виступає за навчання дітей «у повноформатному режимі». Та, як він нагадав, у регіонах із найгіршою епідеміологічною ситуацією з коронавірусом триватиме дистанційне навчання.

«Ми обов’язково повернемося до звичного життя. Це відбудеться швидше за умови неухильного дотримання карантинних рекомендацій МОЗ», — додав очільник МОН.

Канікули через коронавірус

Раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала школам в Україні відправити учнів на канікули з 15 до 30 жовтня.

Комісія також рекомендувала після 30 жовтня розглянути можливість переведення шкіл на дистанційну та змішану (тобто і онлайн, і традиційне відвідування) форму навчання — з урахуванням епідеміологічної ситуації, що й згадав нині очільник МОН.

Утім остаточне рішення про терміни проведення канікул ухвалює місцева влада. Приміром, у Києві канікули в більшості шкіл розпочалися з 21 жовтня, повідомив мер Віталій Кличко.

Як працюють школи під час карантину?

Зараз школи можуть працювати як в очному, так і в змішаному форматі, коли деякі класи переводять на дистанційний режим. Те, як працюватиме конкретний освітній заклад, залежить від того, до якої карантинної зони він потрапить.

Учні шкіл у «зеленій» та «жовтій» зонах відвідують уроки офлайн, тобто у традиційний спосіб. У «помаранчевій» зоні навчання змішане — тобто якісь класи ходять у школу, а якісь — вчаться онлайн. Там школу можуть закрити узагалі, якщо на карантин відправлять понад 50% класів. 

Школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни, зокрема на входах до шкіл мають бути антисептики, а учням мають вимірювати температуру.

Якщо навчальний заклад розташований у регіоні, який потрапив до «червоної» зони, то діти до школи не йдуть, а навчаються онлайн. Рішення про закриття шкіл мають ухвалити спільно місцева та центральна влада.

Однак є умова, яка не залежить від поділу на зони: якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, весь клас має йти на самоізоляцію.

Епідемія не відступає

В Україні, як і у світі, епідемія набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. За минулу добу, 20 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей в Україні — 6 719. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

Поки у нас діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня, читайте тут (тільки не лякайтеся — там багато «червоної» зони).

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

Поділитись: