Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зафіксувала 2,4 мільйона хворих на COVID-19 з 12 по 18 жовтня — це рекордна кількість випадків за тиждень із початку пандемії.

Про це йдеться у тижневому звіті ВООЗ.

Також за тиждень зафіксували 36 тисяч смертей через ускладнення від коронавірусного захворювання.

У Європі у порівнянні з минулим тижнем кількість нових випадків зросла на 25% — за тиждень зафіксували понад 927 тисяч інфікованих, а померли понад 8 тисяч. Північна й Південна Америка та Південно-Східна Азія повідомляють про зменшення хворих, але ці регіони в сукупності дають половину нових випадків і смертей у світі за тиждень.

Так, у Північній та Південній Америці — понад 798 тисяч випадків. Більшість із них виявили у США, Бразилії, Аргентині, Колумбії, Мексиці. У Південно-Східній Азії виявили понад 513 тисяч інфікованих, більшість випадків стосується Індії — понад 440 тисяч. В інших країнах цього регіону фіксують значно менше хворих.

Україна за попередній тиждень опинилася на 11-му місці серед європейських країн за кількістю нових хворих. У нас із 12 по 18 жовтня виявили 37 837 хворих із коронавірусним захворюванням. Для порівняння: найбільший приріст хворих за тиждень — у Франції (146 тисяч), Великій Британії (114 тисяч) та Росії (100 тисяч).

Детальніше про Україну

У нас епідемія тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. Наразі добовий рекорд зафіксували 16 жовтня — 6 410 випадків. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу в листопаді.

У МОЗ заявляють, що введуть жорсткий карантин по всій Україні, якщо щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих. А президент Володимир Зеленський погрожував жорстким карантином, якщо щодня виявлятимуть понад 9,5 тисячі інфікованих.

Якщо щодоби фіксуватимуть по 20 тисяч випадків, то МОЗ запустить алгоритм медичного сортування, тобто пріоритетності надання допомоги.

Зараз відомство розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня, читайте тут.

Поділитись: