УКРАЇНА

«Не забувайте про інших в’язнів»: Сенцов відповів на лист французьких діячів

5 вересня, 2018 16:50
УКРАЇНА/«Не забувайте про інших в’язнів»: Сенцов відповів на лист французьких діячів
Зберегти
Вигляд
Український політв’язень Олег Сенцов в своєму листі подякував всім французам, які висловили йому свою підтримку. Новий лист від режисера Олега Сенцова було опубліковано 5 вересня на сторінці петиції «Aidez-nous à sauver Oleg Sentsov et d'autres prisonniers politiques!» («Допоможіть врятувати Олега Сенцова та інших політв’язнів!» фр.).

Український політв’язень Олег Сенцов в своєму листі подякував всім французам, які висловили йому свою підтримку. Новий лист від режисера Олега Сенцова було опубліковано 5 вересня на сторінці петиції «Aidez-nous à sauver Oleg Sentsov et d'autres prisonniers politiques!» («Допоможіть врятувати Олега Сенцова та інших політв’язнів!» фр.).

Громадське наводить повний текст листа:

«Вітаю, мої французькі друзі! Дякую вам за ті незліченні листи, які ви мені надіслали, за ті теплі слова і підтримку, які ви в них вклали. Я лише один раз був у Франції, в Парижі і в Нормандії, але закохався у вашу країну назавжди! Хоча деякі примудряються в неї закохатися і заочно, жодного разу в ній не побувавши, ось яка сила любові та потягу до Франції та її народу. І мені дуже приємно, що французи та їх президент так підтримують мене та мою країну. Дякую ще раз!

Проте не варто забувати про інших українських в’язнів, що позбавлені волі в Росії за несправедливими, політичними та сфабрикованими звинуваченнями.

Мої дії направлені, перш за все, на те, щоб звернути увагу на їхню долю і якось допомогти звільнити їх. Маю надію, що у народу Франції схожі цілі, адже ви так любите свободу і не один раз продемонстрували всьому світові як за неї треба боротися! І ми, українці, дуже схожі в цьому на вас! Слава Україні і Слава Франції!».

Лист датований 28 серпня.

Активістка Яна Гончарова, опублікувавши цей лист, також закликала прийняти участь в петиції до Білого Дому, де необхідно зібрати 100 тисяч підписів і яка обмежена в часі до 8 вересня.

«Поширте цю інформацію серед своїх друзів, розповсюджуйте посилання в соціальних мережах, можливо це наш останній шанс врятувати Олега Сенцова», — звернулася вона до французів. У петиції ідеться про те, що влада США має докласти усих зусиль для якнайшвидшого звільнення політв'язнів Кремля. 

21 серпня французька газета Le Monde опублікувала звернення всесвітньо відомих режисерів, письменників і філософів до європейських лідерів із закликом домогтися негайного звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Лист вийшов під заголовком: «Олег Сенцов може померти в будь-яку хвилину», серед його підписантів режисери Жан-Люк Годар, Франсуа Озон, Бертран Таверньє, Жак Одіар, письменники Джонатан Літтелл і П’єр Леметр, філософи Мішель Ельчанінофф і Славой Жижек, посол Франції з прав людини Франсуа Крокет, громадський діяч та екс-міністр юстиції Франції Крістіан Тобіра та інші відомі особи.

«Олег Сенцов може померти в будь-який момент, в будь-яку хвилину. Якщо сьогодні ще залишається якесь політичне підтвердження (існування — ред.) європейських демократій, зі смертю Олега Сенцова все це буде остаточно втрачено», — наголошують автори у зверненні.

Раніше, 20 серпня, у Франції діячі культури зняли відеозвернення до президента Еммануеля Макрона. Вони просять допомогти звільнити українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова та інших незаконно засуджених українців.

10 серпня президент Франції Еммануель Макрон закликав Путіна терміново вирішити ситуацію з українським політв’язнем Олегом Сенцовим, стан здоров’я якого «небезпечно погіршується».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мені було легше»: дисидент Семен Глузман — про голодування Сенцова

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини