Світ

«Сенцов може померти в будь-яку хвилину»: всесвітньо відомі митці закликали звільнити політв’язня

21 серпня, 2018 17:50
Світ/«Сенцов може померти в будь-яку хвилину»: всесвітньо відомі митці закликали звільнити політв’язня
Зберегти
Вигляд
Французька газета Le Monde опублікувала звернення всесвітньо відомих режисерів, письменників і філософів до європейських лідерів із закликом домогтися негайного звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Французька газета Le Monde опублікувала звернення всесвітньо відомих режисерів, письменників і філософів до європейських лідерів із закликом домогтися негайного звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Лист вийшов під заголовком: «Олег Сенцов може померти в будь-яку хвилину», серед його підписантів режисери Жан-Люк Годар, Франсуа Озон, Бертран Таверньє, Жак Одіар, письменники Джонатан Літтелл і П’єр Леметр, філософи Мішель Ельчанінофф і Славой Жижек, посол Франції з прав людини Франсуа Крокет, громадський діяч та екс-міністр юстиції Франції Крістіан Тобіра та інші відомі особи.

Автори листа нагадують, що подібних звернень та акцій на підтримку Сенцова за участю відомих людей було вже дуже багато, — але «мовчки дивитися на те, як людина вмирає на очах у всього світу, неможливо».

«Сьогодні, в 100-й день його голодування, ми ще раз повторюємо наш заклик до європейських керівників, щоб вони доклали всю свою владу і всі способи тиску, за допомогою яких можна було б домогтися негайного звільнення українського кінематографіста Олега Сенцова», — йдеться у зверненні.

Автори листа наголосили, що попри те, що західні лідери неодноразово зверталися щодо звільнення Сенцова водночас «легітимізували» своїми зустрічами з Путіним злочину російського режиму.

«Олег Сенцов може померти в будь-який момент, в будь-яку хвилину. Якщо сьогодні ще залишається якесь політичне підтвердження (існування — ред.) європейських демократій, зі смертю Олега Сенцова все це буде остаточно втрачено», — наголошують автори у зверненні.

Раніше російський режисер Аскольд Куров, який є автором стрічки про українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова, висловив пропизію про те, що відомі люди, які пишуть листи на його підтримку, могли б особисто приїхати у Лабитнангі, до колонії «Білий ведмідь».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Сенцов: 100 днів голодування — фоторепортаж з акції під російським посольством

Нагадаємо, стрічка «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» російського режисера Аскольда Курова у 2017році  здобула нагороду на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Почувши про акції на його підтримку, піднісся духом: режисер Куров про зустріч із Сенцовим

У сотий день голодування Сенцова, Європейський Союз закликав Росіюзвільнити режисера Олега Сенцова та інших українців-політв'язнів Кремля.

Громадська наглядова комісія РФ повідомила, що Сенцова, який на момент заяви голодував уже 100 днів, почнуть примусово годувати у разі, якщо відмова від їжі загрожуватиме його життю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини