Переможець конкурсу на голову Державної митної служби України Максим Нефьодов повідомив, що планує скоротити кількість регіональних митниць в Україні до 5-6 та поступово скоротити кількість працівників служби.

Про це Нефьодов повідомив в інтерв’ю «Економічній правді».

«Зараз у нас 26 митниць. Це надмірна кількість. Я прихильник того, щоб їх було п'ять чи шість», — заявив Нефьодов.

Він зазначив, що наразі здійснити таке переформатування митниць неможливо, адже будь-які кадрові дії на митниці, наприклад, лікарняні, звільнення тощо, мають погоджуватися керівником.

«Якщо буде єдиний керівник, який буде змушений підписувати усі лікарняні, відпустки та кадрові рішення, це буде пекло», — додав Нефьодов.

Він також заявив, що виступає проти збільшення кількості митників та виступає за поступове скорочення персоналу митниць, зокрема запроваджуючи електронні сервіси.

«Я проти збільшення кількості держслужбовців. Як ліберал я тільки за їх скорочення, але скорочувати зараз можна лише з огляду на адміністративні функції. Просто так скоротити 2 тисячі людей неможливо», — зазначив переможець конкурсу на посаду голови ДМС.

Раніше Нефьодов повідомляв, що планує перевести митників на трудові контракти.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов. За його словами, оновлена митна служба може запрацювати протягом 2,5 місяців.

24 червня Шостий апеляційний суд Києва розблокував проведення конкурсу на обрання голови Державної митної служби.

Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Поділитись: