Депутат Сергій Лещенко вийшов із фракції «Блоку Петра Порошенка» і публічно підтримав Володимира Зеленського. Каже, що аналізуючи рейтинги і президентську кампанію, знав про перемогу коміка ще у лютому. Дебати між Зеленським та чинним президентом Петром Порошенком напередодні виборів важливі, каже депутат, але пропонує, щоб їх вів Савік Шустер. В ефірі «Нині вже» на Громадському розпитали Лещенка про те, чому він підтримав коміка, яка його роль в команді Зеленського і чому критика соратників Порошенка вигідна для Зеленського.

Про роботу в команді Зеленського

У штабі Зеленського я не працюю, але ми разом з паном Абромавічусом (Айварас Абромавічус, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, ред.), паном Данилюком (Олександр Данилюк, екс-міністр фінансів, ред.) і паном Рябошапкою (Руслан Рябошапка, екс-член Нацагентства з питань запобігання корупції) — це 4 людини, які мають регулярні зустрічі на тему консультацій, порад, що стосується антикорупційної політики, міжнародної політики, економічних реформ і так далі.

Народний депутат України Сергій Лещенко у студії Громадського, Київ, 2 квітня 2019 року
Фото:

Сергій Дунда/Громадське

Про реакцію соцмереж на перемогу Зеленського в першому турі

Я відкрив соцмережі, і перший пост, який я побачив, — це був пост голови делегації українського парламенту в парламентській асамблеї Ради Європи Володимира Ар'єва. І він каже, що виявляється, люди — це дУрні, які голосували за Зеленського, і в них вчора було свято національне. Тобто, представник президента, Ар'єв, член не просто фракції, а представник прямо в ПАРЄ, вищого органу, де культивують верховенство права і захист демократичних інституцій, він каже, що люди дурні. Відкриваю — депутат Бригинець з Блоку Петра Порошенка — він каже, що це «вата», і що це агенти Кремля, ті хто голосують за Зеленського.

А потім відкриваю заступника голови адміністрації президента — Ростислава Павленка — і він каже, що це ресурс Путіна голосує за Зеленського. Я потім зрозумів, що це така не дуже розумна технологія ображати людей.

З точки зору технології, я закликаю всіх представників «Блоку Петра Порошенка», симпатиків Порошенка максимально образливі слова — кажіть їх далі. Вся злість, що у вас є, прошу публічно артикулювати.

Сергій Лещенко

Про дебати

Я за дебати, але у мене є умова, як у глядача і політика, щоб дебати вів Савік Шустер. Тому що Петро Порошенко сказав, що він помре за свободу слова в інтерв'ю Шустеру, а потім позбавив його права на роботу і вичавив з України. Нехай Шустер приїжджає і проводить дебати…Особисто я за дебати. Але які це мають бути дебати. Є формат дебати Порошенко — Зеленський, або є формат «макронівський»: це кандидат, який говорить з суспільством. Збирає аудиторію і веде дебати, як вів Макрон (президент Франції, ред.) нещодавно під час кризи у французькій політиці. Такий теж формат можливий.

Насправді, мені здається, що ми не повинні займатися фетишизмом. Ми не повинні переводити дебати у фетіш: якщо дебати є — це чесні вибори, якщо дебатів немає — це нечесні.

Про небажання Зеленського відповідати на питання журналістів 

Ви маєте ставити запитання, які відносяться до моєї компетенції.

Про можливу відмову від Євроінтеграції та зближення з РФ за президента-Зеленського 

Не загрожує. А чи не загрожує президентство Порошенка більшою залежністю України від Росії? За президентства Порошенка Антимонопольний комітет, який очолює людина Олексія Філатова, заступника голови адміністрації президента, і люди Філатова плюс прямий співробітник корпорації, куди Рошен входить. Він 22 грудня 2015 року ухвалив це рішення: Антимонопольний комітет, одноголосно 9 голосів «За» — передати Медведчуку трубопровід, по якому качається дизель «Роснефти», передати це швейцарській фірмі. Це рішення на користь Віктора Медведчука прийняв Антимонопольний комітет в 2015 році. Минає ще рік — 22 грудня 2016 року — цей самий Антимонопольний комітет ухвалює рішення, щоб фірма Медведчука купила в «Роснефти» все майно, яке є на території України — це нафтобази і бензинові заправки. Теж одноголосне рішення. 4 людини Філатова і співробітник корпорації Рошен на прізвище Вовк… У нас вже зараз є проросійська політика. Унаслідок цих двох рішень Медведчук, член родини Путіна, контролює 40% дизельного ринку України. І коли український громадянин заправляє свою дизельну машину або коли українська армія заправляє дизелем свої військові автомобілі, або коли Укрзалізниця купує дизельне пальне, то кожен другий літр дизеля йде звідси — від «Роснефти».

Народний депутат України Сергій Лещенко у студії Громадського, Київ, 2 квітня 2019 року
Фото:

Сергій Дунда/Громадське

Про сексистські жарти «Кварталу»

Він є підприємець, який виготовляє продукт. Його продуктом є ентертеймент — гумористичні передачі, фільми. Так само як пан Порошенко виготовляв шоколадні цукерки, батончики, зефірки. Так само як до продукту Зеленського ви ставите питання, інше можна сказати про шоколадні батончики: а чому там є ті чи інші інгредієнти? Якщо є продукт для масового споживання, і ти його або купуєш або не купуєш. Так само як шоколадні батончики — ти або купуєш і їж їх, або не купуєш, ведеш ЗОЖ, і це твій вибір. Але це бізнес і в тому випадку, і в іншому. Чому ви не кажете: пане Порошенко, ви труїте громадян, виготовляючи свої шоколадні батончики? Це таке саме пересмикування просто для аналогії.

Поділитись: