Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу повідомив, що його візит до Києва «приносить ... представництво України в Єрусалимі». Офіс президента наразі не коментував слова ізраїльського лідера.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу записав спеціальне відеозвернення аби прокоментувати інцидент навколо своєї дружини Сари, яка викинула хліб під час церемонії вітання в Києві. Очільник ізраїльського уряду запевнив, що його жінка поважає Україну і навіть прибула до Києва в одязі жовто-блакитних кольорів.

«Я перебуваю з історичним візитом в Україні, але сумніваюся, чи отримав він освітлення в ЗМІ, якби не «інцидент із хлібом», — зазначив Нетаньягу.

Однак у відеозверненні прем'єр-міністра Ізраїлю промайнули слова про те, що його візит «приносить ... представництво України в Єрусалимі».

Офіс президента поки не коментує слова прем'єр-міністра Ізраїлю. 

Чому це важливо?

6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і початок підготовки до перенесення туди американського посольства з Тель-Авіва. 14 травня 2018 року в Єрусалимі відбулася урочиста церемонія відкриття дипломатичного представництва США. Це призвело до різкого посилення масових протестів палестинців, терактів і зіткнень із численними жертвами, оскільки як Ізраїль, так і Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею. Радбез ООН не підтримав рішення Трампа, а Генасамблея Всесвітньої організації 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. За офіційною лінією Європейського Союзу, адміністративно-політичним центром єврейської держави є Тель-Авів, і Україна поділяє цю позицію.

Згода розмістити в Єрусалимі дипломатичне представництво України може нашкодити офіційному Києву в боротьбі за анексований Російською Федерацією український півострів Крим, а також призвести до проблем з одним із найпотужніших членів НАТО — Туреччиною, яка водночас є ще й одним із найбільш вагомих гравців у Близькосхідному регіоні.

Нагадаємо, 19 серпня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вперше зустрілися і розпочали переговори у Києві. Офіційна церемонія зустрічі відбулась на площі біля Маріїнського палацу. Після виконання державних гімнів Ізраїлю та України Зеленський і Нетаньягу представили один одному офіційні делегації, після чого вирушили до церемоніальної резиденції президента України, де розпочались заплановані переговори. 

Поділитись: