Стрімінговий сервіс Netflix заблокував у Саудівській Аравії епізод сатиричного телешоу «Патріотичний акт», в якому влада королівства критикується через убивство опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі.

У цьому епізоді американський комік Хасан Мінаж висміює дії саудівської влади та критикує політику наслідного принца Мухаммеда бін Салмана, якого називають відповідальним за смерть Хашогджі.

Зокрема Мінаж зазначив, що не так давно бін Салмана проголосили реформатором, який потрібен арабському світу, проте вбивство Хашогджі зруйнувало весь цей образ.

Влада Саудівської Аравії заявила, що цей випуск шоу порушує закон королівства про кіберзлочинність, який забороняє поширення матеріалів, що «зазіхають на громадський порядок, релігійні цінності, суспільну мораль та приватне життя».

У Netflix заявили, що поважають місцеві законодавства, тому заблокували епізод після отримання офіційного звернення.

Водночас як повідомляє The New York Times, цей епізод доступний для жителів Саудівської Аравії на YouTube-каналі шоу.

Нагадаємо, Сенат США схвалив резолюцію, яка покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: