Світ

Саудівська Аравія відкинула звинувачення США щодо причетності до вбивства Хашогджі

Reuters
Світ/Саудівська Аравія відкинула звинувачення США щодо причетності до вбивства Хашогджі
Зберегти
Вигляд
Саудівська Аравія відкинула заяву Сенату США, який поклав провину за вбивство журналіста Джамаля Хашогджі на саудівського наслідного принца Мухаммеда бін Салмана.

У королівстві заявили, що позиція США нібито базується на необґрунтованих звинуваченнях. Крім того, Саудівська Аравія звинуватила Вашингтон у втручанні в її внутрішні справи, «підриваючи міжнародну роль королівства».

Країна заявила, що вбивство Хашогджі є жахливим злочином, яке в жодному разі не відображає політики Саудівської Аравії.

Раніше Сенат США схвалив резолюцію, яка покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства.

10 грудня Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини