Сенат Сполучених Штатів проголосував за резолюцію, якою поклав відповідальність за вбивство саудівського журналіста Джамала Хашогджі на наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеді бін Салмані.

Відповідна резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути винних до відповідальності. Сенатори ухвалили її одноголосно.

Також сенатори проголосували за резолюцію, якою закликали США припинити підтримку Саудівській Аравії у війні в Ємені.

Тепер документ має схвалити Палата представників Конгресу США, а потім — підписати президент Дональд Трамп.

10 грудня Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

Нещодавно ЦРУ представило докази причетності саудівського наслідного принца до вбивства журналіста Хашогджі.

CNN повідомив, що журналіст Хашогджі хотів створити протестний рух проти влади Саудівської Аравії.

Президент США Дональд Трамп заявив, що бін Салман «міг добре знати» про вбивство журналіста Джамала Хашогджі

Видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що ЦРУ дійшло висновків, що принц Мохаммед бін Салман наказав убити журналіста Джамала Хашогджі.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Офіційним поясненням є те, що він помер після бійки. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими побився Хашогджі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: