Світ

Німеччина планує збудувати щонайменше 2 термінала для купівлі скрапленого газу

Der Spiegel
Світ/Німеччина планує збудувати щонайменше 2 термінала для купівлі скрапленого газу
Зберегти
Вигляд
На півночі Німеччини планують збудувати щонайменше 2 термінали для прийому скрапленого природного газу. Вони дозволять країні купувати більше газу у США, Катару та інших держав світу

Про це повідомив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр під час конференції з питань зрідженого газу, у якій взяли участь представники США.

Термінали збудують на узбережжі Північного моря. Наразі для проекту розглядаються міста Брунсбюттель, Штаде та Вільгельмсхафен.

Наразі Німеччина не має жодного терміналу для прийому зрідженого газу та закуповує таке пальне з терміналів у сусідніх країнах. Водночас більшість газу, який споживає Німеччина, видобувається у Росії.

Крім цього, Німеччина планує збільшити закупівлю російського газу, через що активно підтримує будівництво російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2». Зокрема, через це Німеччину неодноразово критикували у США, адже там розглядають Європу та Німеччину зокрема як можливий ринок збуту власного зрідженого газу.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що Німеччина не буде залежати від російського газу.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини