Німецька компанія Uniper припиняє фінансування «Північного потоку-2», а будівництво у Данії продовжують до вересня
Німецька енергетична компанія Uniper вирішила припинити фінансування будівництва російського газопроводу «Північний потік—2», не розголошуючи, скільки коштів вклала у проєкт.
Як передають «Риа Новости», про припинення фінансування заявив глава компанії Андреас Ширенбек.
Він відмовився відповісти, скільки коштів компанія інвестувала в «Північний потік-2».
Загалом будівництво «Північного потоку-2» фінансували п'ять європейських компаній: Wintershall Dea, Engie, OMV, Royal Dutch Shell та Uniper. Як писало «РБК», разом вони мали вкласти 5 млрд євро.
Раніше про припинення фінансування «Північного потоку-2» заявила німецька компанія з видобутку газу та нафти Wintershall Dea. Там пояснювали, що вже вклали у проєкт 730 мільйонів євро, хоча спершу планували інвестувати 950 мільйонів євро.
«Риа Новости» зазначають, що від фінансування також відмовилися OMV та Royal Dutch Shell.
Також, як повідомляє Reuters, наразі будівництвом газопроводу в Данії займається трубопровідне судно «Фортуна», проти якого в січні 2021-го США запровадили додаткові санкції. Водночас очікується, що до будівництва приєднається друге російське судно «Академік Черський» — наразі воно проводить підготовчі роботи.
Крім того, у Морському управлінні Данії заявили, що очікують завершення будівельних робіт до кінця вересня. Раніше роботи хотіли завершити до кінця квітня.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го після річної паузи через санкції США щодо європейських підрядників.
Наразі «Північний потік-2» майже повністю готовий, у грудні завершилося будівництво ділянки в Німеччині, тепер залишилася лише ділянка в Данії.
Крім США, проти будівництва газопроводу виступав Європарламент, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Проте у Німеччині кажуть, що не могли зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
6 лютого 2021 року прокладання газопроводу відновили в Данії більше ніж через рік після паузи.
Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: