Один з найбільших банків Німеччини Deutsche Bank конфіскував 20 тонн золота, які належали Венесуелі, через те, що уряд країни припинив обслуговувати кредит банку на суму 750 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що кредит Венесуела отримала від німецького банку на 750 мільйонів доларів готівкою ще у 2016 році. У якості застави Венесуела надала банку 20 тонн золота.

Строк погашення позики мав настати у 2021 році, однак уряд країни припинив обслуговувати борг та виплачувати обов’язкові платежі. Відтак, Deutsche Bank оголосив, що кредит, наданий Венесуелі, вважається достроково простроченим, і для його погашення вирішили використати право банку на заставу.

Нагадаємо, що у квітні 2019 року повідомлялось, що Венесуела продала 8 тонн золота зі своїх резервів через проблеми з валютою.

Офіційна інфляція у Венесуелі у 2018 році склала понад 130 тисяч відсотків. За такого темпа інфляції, ціни у країні мають подвоюватися кожні 5 годин.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
Поділитись: