Під час сутичок у Венесуелі постраждали щонайменше 50 людей
У столиці Венесуели Каракасі у вівторок, 30 квітня, спалахнули сутички між прибічниками опозиції та проурядовими силами. Кількість поранених вже перевищила півсотні.
За інформацією телеканалу CNN, у місцевих лікарнях внаслідок сутичок опинилися вже щонайменше 52 людей.
Зокрема, 32 особи було поранено гумовими кулями, а ще один потерпілий отримав вогнепальне поранення.
Медики зазначають, що більшість ушкоджень, яких зазнали протестувальники, спричинені гумовими кулями та дробом.
Раніше повідомлялось, що у столиці Венесуели Каракасі військові на броньованих позашляховиках в'їхали у натовп протестувальників.
Нагадаємо, 30 квітня лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік.
Гуайдо в оточенні людей у військовій формі виголосив промову і заявив про «фінальну стадію» повалення «узурпатора» Мадуро.
По всьому Каракасу у вівторок тривають масові акції протесту, реакції Мадуро на події в країні наразі немає.
Нагадаємо:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: