Світ

Німецьку частину «Північного потоку-2» завершать до кінця року

8 жовтня, 2018 11:22
Світ/Німецьку частину «Північного потоку-2» завершать до кінця року
Зберегти
Вигляд
Друге судно компанії Nord Stream 2 AG, що займається будівництвом газопроводу в обхід України, почало прокладати труби в територіальних водах Німеччини.

Друге судно компанії Nord Stream 2 AG, що займається будівництвом газопроводу в обхід України, почало прокладати труби в територіальних водах Німеччини.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначається, враховуючи темпи роботи обох суден, німецьку частину газопроводу мають завершити до кінця 2018 року. Зокрема, друге судно, Audacia , прокладатиме газопровід у більш глибоководній частині німецьких вод.

Раніше у Газпромі заявляли, що планують запустити «Північний потік-2» з 1 січня 2020 року.

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Пов`язані новини