Економіка / Ціни

Нова програма МВФ дозволить Україні залучити близько $8 млрд — Atlantic Council

Голос Америки
Економіка/Ціни/Нова програма МВФ дозволить Україні залучити близько $8 млрд — Atlantic Council
Зберегти
Вигляд
За розрахунками аналітики Atlantic Council Андерса Аслунда, домовленість про співпрацю з Міжнародним валютним фондом дозволить українському уряду залучити близько 8 мільярідів доларів та стабілізувати курс гривні наступного року.

Зокрема, 2 мільярди мають надійти від самого МВФ, ще 2 — від ЄС та Світового банку, 2 мільярди від розміщення облігацій урядом. Крім цього, низка державних компаній, зокрема Нафтогаз, також планують вийти на міжнародні ринки й залучити там близько 2 мільярдів доларів.

«Цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року», — повідомив Аслунд.

Зазначимо, що після отримання попереднього рішення МВФ про продовження співпраці, український уряд почав активну підготовку до випуску нових державних облігацій терміном на 10 років та їхнього розміщення на ринках США та Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини