російська зброя на території ЗАЕС та візит Червоного Хреста до полонених українців: головне за день 8 грудня
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) зміг відвідати українських військовополонених, а російські війська завезли на територію захопленої Запорізької атомної електростанції ще кілька реактивних систем залпового вогню. Зібрали головні новини за день 8 грудня.
Нова російська зброя на території ЗАЕС
російсько-окупаційні війська 7 грудня завезли на територію захопленої Запорізької атомної електростанції кілька реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Град», повідомив «Енергоатом». За даними українського оператора, цю зброю окупанти розмістили біля енергоблока №6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.
«Найбільш імовірна провокація, що готується, — обстрілюватимуть протилежний берег Дніпра, зокрема міста Нікополь та Марганець, цими установками "Град" безпосередньо з майданчика ЗАЕС, користуючись "прикриттям" енергоблоків і сховища відпрацьованого ядерного палива», — вважає «Енергоатом».
Візит Червоного Хреста до полонених українців
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) заявив, що зміг відвідати українських військовополонених. Минулого тижня МКЧХ здійснив дводенний візит до полонених українців, ще один — запланований на цей тиждень.
В організації кажуть, що останніми тижнями представники МКЧХ відвідали і українських, і російських військовополонених: перевірили їхній стан і лікування, поділилися довгоочікуваними новинами з їхніми родинами, передали книги, засоби особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.
Ще один Герой України
Пілоту Повітряних сил ЗСУ майору Вадиму Ворошилову (Karaya), який захищав небо Вінниччини, надали звання Героя України.
Винищувач Ворошилова зазнав аварії ввечері 12 жовтня біля Вінниці. Того самого дня льотчик збив 5 дронів-камікадзе Shahed-136, а перед тим — дві крилаті ракети. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих безпілотників зачепили кабіну українського літака. Пілот відвів несправний винищувач від Вінниці й успішно катапультувався.
Нові безпілотники в ЗСУ
За останні 30 днів до експлуатації в Збройних силах України допустили 7 зразків безпілотників українського виробництва, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За його словами, 30 вересня за ініціативою Міноборони Уряд ухвалив Постанову №1097, яка спростила процедуру допуску ОВТ до експлуатації в ЗСУ. І якщо раніше армія приймала до експлуатації 1-2 зразки безпілотників на рік, то за останні 30 днів допустили вже аж 7 зразків.
Наразі на розгляді перебувають іще 19 заявок стосовно допуску до експлуатації БПЛА українського виробництва. Рішення щодо них планують ухвалити до кінця року.
«Найвпливовіша людина Європи» та «невдаха року»
Американське видання Politico визнало президента Володимира Зеленського найвпливовішою людиною Європи у 2022 році. Водночас президента росії володимира путіна журналісти назвали «невдахою року», хоча й внесли його до категорії «мрійники».
«Мрія володимира путіна про велику росію навряд чи здійсниться. Його повномасштабний наступ в Україні почав розвалюватися майже так само швидко, як і розпочався», — зазначили у виданні.
Нові перевірки в УПЦ (МП)
Служба безпеки України повідомила, що проводить безпекові заходи на трьох об'єктах Української православної церкви (московського патріархату) в Житомирській області.
Кажуть, що мета цих заходів — виявлення та протидія підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України. Зокрема, для унеможливлення використання афілійованих із центрами впливу в рф релігійних громад як осередку «русского мира» та убезпечення населення від можливих провокацій і терористичних актів.
Заочний арешт Шевченка
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно відправив під варту колишнього голову Нацбанку України Кирила Шевченка. Його підозрюють в організації схеми заволодіння коштами «Укгазбанку» в особливо великих розмірах.
Після затримання Шевченка та доставлення до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя розв'яже питання про застосування цього запобіжного заходу.
Позбавлення ліцензії телеканалу «Дождь»
Члени «Медіаруху», українські журналісти та медійні неурядові організації підтримали рішення Національної ради з електронних медіа Латвії позбавити ліцензії російський телеканал «Дождь». Відповідну заяву підписали понад два десятки медійних організацій та журналістів, з-поміж яких — hromadske.
Підписанти заяви вважають рішення латвійського регулятора вмотивованим, а міркування щодо загрози національній безпеці Латвії, яку несе це медіа, — обґрунтованими. Чому саме — читайте тут.
- Поділитися: