Світ

Нові російські газопроводи роблять транзит газу через Україну зайвим — посол США у Німеччині

Європейська правда
Світ/Нові російські газопроводи роблять транзит газу через Україну зайвим — посол США у Німеччині
Зберегти
Вигляд
За словами посла США у Німеччині Річарда Грелла, будівництво Росією двох газопроводів в обхід України «Північного потоку-2» та «Турецького потоку» є свідченням того, що Росія припинить транзит газу до Європи через газотранспортну систему України після 2019 року.

«Путін чітко заявив, що хоче припинити транзит газу через Україну. Два проекти, які дадуть йому змогу зробити це — «Північний потік-2» і «Турецький потік-2» (друга гілка «Турецького потоку», яким газ постачатимуть до південної Європи — ред.) Ці два проекти разом роблять транзит російського газу через Україну практично зайвим», — повідомив посол США у Німеччині.

Нагадаємо 13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2».

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярда доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини