Тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні посол Вільям Тейлор розповів про основні пріоритети своєї роботи на посаді керівника посольства США.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Я дуже радий повернутися, працював тут з 2006 по 2009 роки. Ми дуже переймаємося Україною. Адміністрація у Вашингтоні шукає нового посла, кандидатура має пройти затвердження Сенатом, але я радий бути тут виконуючим обов‘язки», — сказав Тейлор.

За його словами, головним пріоритетом в його роботі на посаді повіреного США в Україні буде питання деокупації Донбасу.

«Коли я був 10 років тому, не було війни. З 2009 року я працював в американському інституті миру, ми шукали можливості, щоб росіяни вийшли з Донбасу. Поки я тут, ми це бачимо як головний пріоритет — щоб Росія пішла з Донбасу», — наголосив дипломат.

Крім того, Тейлор зауважив, що другим пріоритетом у його роботі буде війна з корупцією.

«Я залишаюся оптимістом і з нетерпінням працюватиму з громадянським суспільством у цьому напрямку», — додав він.

Раніше повідомлялось, що посол Вільям Тейлор став тимчасовим повіреним у справах США в Україні.

Нагадаємо, аналітик американського центру Атлантична рада (Atlantic Council) Андреас Аслунд заявляв, що Джуліані причетний до звільнення посолки США в Україні Марі Йованович. Утім у Держдепі завершення роботи послині Йованович назвали плановим.

У 2016 році Марі Йованович змінили Джеффрі Пайєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив її кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічницею Держсекретаря США і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала в посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

У березні генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю The Hill заявив, що послиня США Марі Йованович передала йому список людей, щодо яких не можна вести слідство. У Державному департаменті США назвали таку заяву «відвертою вигадкою». У посольстві США також заперечили заяву Луценка.

У посольстві США заперечили заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що послиня США Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб.

Народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до генерального прокурора Юрій Луценка з проханням надати копію списку «недоторканих» для ГПУ людей (який йому нібито передала послиня США Марі Йованович) та розповісти про свої дії після отримання, адже такий вчинок є «втручанням у діяльність працівника правоохоронного органу».

Потім Луценко заявив, що послиня США Марі Йованович не давала йому «список недоторканних» осіб.

Поділитись: