У патрульній поліції спростували, що після набуття чинності нового закону про паркування водіїв взагалі не штрафують за порушення правил зупинки чи стоянки.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За його словами, заяви про відсутність повноважень у правоохоронців при порушеннях правил зупинки чи стоянки не відповідають дійсності.

«Насправді штрафи є, тобто притягнення до відповідальності є, йде мова (щодо відсутності штрафів — ред.) про притягнення до відповідальності за відсутності на місці порушника. Якщо порушник є, тут в принципі нічого складного немає», — наголосив Білошицький.

Він пояснив, що для притягнення до відповідальності за відсутності порушника потрібно «підігнати» нормативно-правову базу під нове законодавство.

«Я думаю, що найближчим часом, можливо вже до кінця цього року, ми побачимо це в дії», — додав він.

Зазначимо, що реалізацію низки положень нового закону про паркування унеможливлює відсутність нормативно-правової бази, зокрема електронного реєстру відповідних правопорушень та державної сертифікації технічних засобів фіксації порушень.

Нагадаємо, в МВС повідомили Громадському, що після набуття чинності нового закону про паркування — з 27 вересня 2018 року — у Києві за порушення правил зупинки чи стоянки на штрафмайданчики не евакуювали жодного автомобіля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Звільнити вулиці від авто: чи запрацює «закон про паркування»?

Нагадаємо, з 27 вересня в Києві почали працювати муніципальні інспектори з паркування.

У грудні 2017 Верховна Рада ухвалила закон про реформування сфери паркування транспортних засобів — посилили відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки чи паркування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новий закон про паркування: фотофіксація не запрацювала, бо уряд не підготував нормативну базу — юрист

Раніше повідомлялося, що Київрада хоче збільшити кількість паркомісць у Києві в 5 разів до 2020 року.

У червні Михайлівську площу в Києві звільнили від автомобілів, заборонивши несанкціоновані парковки і транзитний проїзд транспорту.

У травні в Києві вперше виставили на аукціон місця для паркування.

Поділитись: