Новим послом Сполучених Штатів Америки в Україні буде людина, яка підтримує адміністрацію президента Дональда Трампа.

Про це особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані розповів в інтерв'ю журналісту Дмитру Анопченку.

«Не буду називати прізвищ, але це буде людина, яка підтримує Адміністрацію президента Трампа та правильно розуміє його політику в цьому складному та ключовому регіоні світу», — сказав Джуліані.

Він також назвав посолку Марі Йованович, яка закінчує роботу в Києві, «частиною проблеми», яку створили для команди Трампа в Україні.

«Вона була частиною всіх зусиль проти Трампа. Близько року тому один з конгресменів сказав, що вона запевняє українських чиновників — мовляв, президента Трампа чекає імпічмент, і це — брехня», — сказав Джуліані.

Раніше аналітик американського центру Атлантична рада (Atlantic Council) Андреас Аслунд заявляв, що Джуліані причетний до звільнення посолки США в Україні Марі Йованович. Утім у Держдепі завершення роботи послині Йованович назвали плановим.

У 2016 році Марі Йованович змінили Джеффрі Пайєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив її кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічницею Держсекретаря США і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала в посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

Нагадаємо, у березні генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю The Hill заявив, що послиня США Марі Йованович передала йому список людей, щодо яких не можна вести слідство. У Державному департаменті США назвали таку заяву «відвертою вигадкою». У посольстві США також заперечили заяву Луценка.

У посольстві США заперечили заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що послиня США Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб.

Народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до генерального прокурора Юрій Луценка з проханням надати копію списку «недоторканих» для ГПУ людей (який йому нібито передала послиня США Марі Йованович) та розповісти про свої дії після отримання, адже такий вчинок є «втручанням у діяльність працівника правоохоронного органу».

Потім Луценко заявив, що послиня США Марі Йованович не давала йому «список недоторканних» осіб.

Поділитись: