Законопроект про політичних в’язнів, який ширше визначає загальний принцип порушення прав та свобод людини, можуть в цілому прийняти вже до 15 липня 2018 року.

Законопроект про політичних в’язнів, який ширше визначає загальний принцип порушення прав та свобод людини, можуть в цілому прийняти вже до 15 липня 2018 року.

Про це в ефірі програми «Свобода слова» повідомила народна депутатка від фракції «Блок Петра Порошенка» Марія Іонова.

За словами Іонової, у законопроекті хочуть враховувати «принцип справедливості», тобто зважувати на пропорційність часу, який той чи інший політв’язень провів у тюрмах Росії та анексованого Криму.

«У середу (13 червня – ред.) ми будемо наполягати, щоб його вже розглянули на Комітеті Ради. А вже в четвер буде робоча група», — сказала Іонова.

Вона додала, що розробники законопроекту, одним зі співавторів якого є перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко, врахували усі пропозиції експертного управління.

На думку Іонової, якщо положення законопроекту погодять з правозахисниками, — його вже у першому читанні можуть прийняти 14 червня, а до середини літа Рада може проголосувати за нього в цілому.

Раніше повідомлялося, що в Женеві поставлять питання про активізацію діяльності Червоного Хреста для захисту прав українських політв’язнів Кремля.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Нагадаємо, що в державі намагаються врегулювати питання допомоги звільненим з полону на Донбасі.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

Кожному звільненому із заручників обіцяли 100 тисяч грошової допомоги, яку вони могли отримати протягом 6 місяців з моменту повернення. 

У МінТОТі заявили, що виплата грошової допомоги для звільнених з полону на Донбасі розпочнеться тоді, коли прем’єр Володимир Гройсман підпише порядок надання цих виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

Колишній полонений Фомічов за 2 місяці до завершення терміну отримання грошей повідомив, що жоден звільнений з полону на Донбасі не отримав 100 тисяч допомоги держави.

Поділитись: