У МінТОТі пояснили, чому звільнені з полону на Донбасі українці вже четвертий місяць не можуть отримати 100 тисяч гривень допомоги

Виплата грошової допомоги для звільнених з полону на Донбасі розпочнеться тоді, коли прем’єр Володимир Гройсман підпише порядок надання цих виплат, запропонований у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та переміщених осіб.

Про це в коментарі Громадському розповіла радниця міністра Вадима Черниша Тетяна Селезньова.

«Ми запропонували порядок виплат у рекордно швидкі терміни, зараз юридичні процедури і документ чекає підпису пана Гройсмана, потім зможемо розпочати», — повідомила вона.

Після підписання порядку надання виплат треба буде ще отримати списки від місцевих управлінь соцзахисту, куди мали звертатися звільнені з полону з повідомленням про те, що хочуть отримати свої гроші.

Потім ці списки мають звірити зі списками, отриманими від Служби безпеки. Саме СБУ має вирішувати, кому може бути надана фінансова допомога, хто не підозрюється у дезертирстві чи співпраці з бойовиками.  

Тільки після цієї звірки з рахунку МінТОТу гроші будуть перераховані до управлінь соцзахисту, звідки їх переводитимуть на рахунки звільнених з полону.

Чи встигнуть колишні заручники отримати фінансову допомогу, адже згідно постанови Кабінету міністрів, на це є рівно шість місяців від моменту звільнення.

У Міністерства з питань тимчасово окупованих територій відповідають, що не знають, як вирішити це питання, «бо термін у 6 місяців придумали не вони», а Міністерство соціальної політики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Гройсман заявив, що уряд виплатить кошти звільненим з полону після перевірки щодо них.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

 

Поділитись: