Звільнені з полону бойовиків на Донбасі 74 українці досі не отримали допомогу від держави у 100 тисяч гривень

Звільнені з полону бойовиків на Донбасі 74 українці досі не отримали допомогу від держави у 100 тисяч гривень. Ця процедура затягується, адже на урядовому рівні так і не затвердили чіткий порядок виділення цих коштів.

Про це в ефірі Громадського розповів звільнений з полону на Донбасі Володимир Фомічов.

«Є проблема у тому, що немає комунікації між Міністерством соціальної політики та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. На сьогодні досі ніхто зі звільнених заручників не отримав ці гроші», — сказав Фомічов.

Також він додав, що виникла проблема із проходженням спеціальної перевірки. Її мають провести щодо усіх колишніх заручників та перевірити, чи не брали вони участі у діях проти України. Раніше таку спецперевірку проводила Служба безпеки.

«СБУ каже, що перевірка — це процесуальна процедура, тож вони ніби «не мають права на її проведення». Такі процедури проводить прокуратура, а в нашому випадку — військова прокуратура. Але вона нічого не знає, чи повинна проводитись нею така процедура чи ні. Тож це замкнене коло», — наголосив Фомічов.

Міністерство соціальної політики визначило, що звільнені з полону бойовиків на Донбасі 74 українці мають рівно 6 місяців на те, аби подати документи до відповідних відомств та отримати по 100 тисяч кожен. 27 червня спливає цей термін, тож не зрозуміло, чи встигнуть колишні заручники забрати ці кошти. Водночас наголосимо, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, на яке поклали обов’язки цих виплат, ще навіть не виділило на це 7,4 млн.

«Є люди, які зараз відновлюють свої документи. І якщо вони не встигнуть подати до міністерств потрібний пакет, це буде несправедливо», — каже Володимир Фомічов.

Раніше у МінТОТі заявили, що виплата грошової допомоги для звільнених з полону на Донбасі розпочнеться тоді, коли прем’єр Володимир Гройсман підпише порядок надання цих виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Гройсман заявив, що уряд виплатить кошти звільненим з полону після перевірки щодо них.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

 

Поділитись: