Британські автовиробники скоротили обсяги виробництва машин у першій половині 2019 року на 20,1% — з 834,57 тисячі автомобілів до 666,52 тисячі автомобілів.

Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на Спілку виробників та продавців автомобілів Великої Британії.

Зазначається, що падіння обсягів виробництва автомобілів сталося через побоювання автовиробників щодо так званого «жорсткого Brexit» виходу Британії зі складу ЄС без укладання відповідних торговельних та інших угод.

У липні обсяги виробництва автомобілів скоротилися на 15,2%. Липень став вже 13 місяцем поспіль, коли обсяги виробництва машин у країні скорочуються.

Інвестиції у автовиробництво Великої Британії за перше півріччя впали на 70%, а обсяги експорту автомобілів — на 21%.

Автопромисловість у Британії є однією з найбільших галузей економіки, яка відповідальна за 21% експорту країни та 9% загального обсягу виробництва у країні. Галузь працевлаштовує близько 168 тисяч працівників.

Напередодні британський уряд виділив додаткові 2 мільярди фунтів стерлінгів на підготовку до виходу країни з ЄС без угоди.

Нагадаємо, новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що країна готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Раніше Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: