Протягом першого кварталу 2019 року центральні банки світу купили 145,5 тонн банківського золота — рекордний обсяг за останні 6 років. Найбільшим покупцем лишається Росія, яка хоче зменшити свою залежність від американського долара.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані Світової ради Золота.

Проти 1 кварталу 2018 року обсяги торгівлі золотом у світі зросли на 68%. Фінансові аналітики пояснюють такий суттєвий приріст торгів золотом тим, що Росія намагається зменшити свою залежність від американської фінансової системи на випадок, якщо США захочуть розширити санкції.

Крім Росії активно скуповувати золото почали у Казахстані, Туреччині та Еквадорі. Також значні обсяги банківського дорогоцінного металу скуповує Китай.

Нагадаємо, що у 2018 році у світі придбали 651,5 тонни банківського золота — це найбільший обсяг за останні 50 років.

Раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла.

Поділитись: