За перші 6 місяців 2019 року з відновлювальних джерел енергії (сонячних, вітрових та інших електростанцій) в Україні виробили 2,37 мільярда кіловат-годин електроенергії. Це в 1,9 раза більше, ніж у першій половині 2018 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яким володіє редакція.

Водночас у червні, порівняно з червнем минулого року, обсяги виробництва «зеленої» енергії в Україні зросли майже втричі — у 2,8 раза. Так, за місяць з альтернативних джерел виробили 585 мільйонів кіловат-годин енергії.

Частка відновлювальних джерел енергії в енергосистемі України станом на кінець червня 2019 року склала 5%, тоді як у червні минулого року вона складала 1,8%.

За підсумками 2 кварталу 2019 року кількість «зелених» електростанцій, які запустили в Україні, зросла у 6 разів проти аналогічного періоду попереднього року.

Загальна потужність електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах в Україні наразі складає 3,63 гігавата, з яких 2,6 — сонячні електростанції.

Зазначимо, що протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.

Водночас протягом 2019 року в альтернативну енергетику України планують залучити 4 мільярди євро інвестицій.

Поділитись: