Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що заборона в'їжджати до України двом високопосадовцям з Угорщини «жалюгідна та абсурдна». Заборонили їм через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах.

Про це він заявив у відеозверненні.

За його словами, Угорщина ще не отримала офіційного повідомлення про заборону. Сіярто назвав таке рішення України «недружними кроками».

«Так Україна подає сигнали, що вона відмовляється від підтримки Угорщиною її зусиль щодо євроатлантичної інтеграції», — сказав угорський міністр. Угорщина вже не вперше натякає на блокування членства України в НАТО.

Також Сіярто привітав угорських кандидатів на місцевих виборах із перемогою та заявив, що «думку угорців необхідно враховувати щодо майбутнього регіону», що межує з Угорщиною.

Що сталося?

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав у день місцевих виборів в Україні пост у Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України». 

До того державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня також почав агітацію за «КМКС «Партію угорців України». На сайті партії з'явилась новина про відвідини Потапі з цитатою, у якій політик прямо закликає підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня. Тоді МЗС України також засудило ці дії та звернулось до правоохоронців.

26 жовтня МЗС України вирішило заборонити в'їжджати в Україну державному секретареві канцелярії прем'єр-міністра Угорщини та ще одному чиновнику, його посаду не вказали.

Того ж дня міністерство вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через таку політичну агітацію. Як зазначили у міністерстві, угорська сторона порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» та ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

Поділитись: