Окружний адміністративний суд Києва поновив Миколу Голомшу на посаді заступника генпрокурора. У 2014 році його звільнили згідно із законом про люстрацію.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адмінсуду.

Таким чином, судді задовольнили позов Голомші і скасували наказ Генеральної прокуратури України щодо його звільнення.

На думку суду, при проведенні люстрації «має бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку».

У ОАСК заявили, що ГПУ «не надала доказів» приналежності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади 4-м президентом України Віктором Януковичем, підрив основ нацбезпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Крім того, в суді вважають, що Голомша взагалі не підпадав під закон про люстрацію, оскільки його посада не була політичною. ОАСК пише, що одного цього достатньо для скасування рішення про звільнення Голомші.

У суді зазначили, що розгляд справи тривало з листопада 2014 року. Такі зволікання пояснювали «загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ».

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Раніше повідомлялось, що ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозруу втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також підозри вручили усім суддям Окружного адмінсуду Києва, яких викликали на допити до ГПУ.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи й вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Поділитись: