УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова закликала керівника Червоного хреста в РФ відвідати українських політв’язнів

20 червня, 2018 12:20
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова закликала керівника Червоного хреста в РФ відвідати українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала керівника делегації Міжнародного комітету Червоного хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту відвідати українських політв’язнів.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала керівника делегації Міжнародного Комітету Червоного хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту відвідати українських політв’язнів.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Омбудсмен розповіла, що 19 червня намагалася зустрітися з Барту, але він відмовив через щільний графік.

«Тому я направила до них офіційний лист з проханням відвідати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олександра Шумкова», — написала вона.

Денісова зазначила, що попросила Барту перевірити стан здоров’я українських політв’язнів, а також сприяти організації її візитів до них.

Раніше український омбудсмен закликала Червоний хрест перевірити стан політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.  

Як повідомлялося, Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій із закликом сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Нагадаємо, 18 червня Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії.

Але 19 червня український омбудсмен повідомила про зрив домовленостей.

Раніше Денісова повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Нагадаємо, Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини