УКРАЇНА

Омбудсмен РФ пообіцяла сприяти зустрічі української уповноваженої з Сенцовим

15 червня, 2018 14:44
УКРАЇНА/Омбудсмен РФ пообіцяла сприяти зустрічі української уповноваженої з Сенцовим
Зберегти
Вигляд
Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова пообіцяла докласти зусиль для організації зустрічі українського омбудсмена з політв’язнем Олегом Сенцовим

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова пообіцяла докласти зусиль для організації зустрічі українського омбудсмена з політв’язнем Олегом Сенцовим.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Тетяна Москалькова мене повідомила, що отримала усну інформацію щодо стану здоров’я Олега Сенцова. Омбудсмен РФ зараз вимагає, щоб їй було надано все в письмовому варіанті й тоді вона поділиться цією інформацією зі мною», — сказала українська омбудсмен Людмила Денісова.

Наразі ведуться перемовини про те, щоб Сенцова оглянули незалежні лікарі.

За словами Денісової, 18 червня вона зустрінеться з російською колегою та буде скалади «дорожню карту» їхніх візитів до утримуваних у в’язницях в Росії та Україні.

Зранку 15 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Денісова прибула до Лабитнангі у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили у колонію до українського режисера Олега Сенцова у Лабитнангі. Омбудсмен заявила, що переговори з російською стороною щодо візитів до Олега Сенцова зайшли в глухий кут

Зазначимо, що раніше в РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня однак вона наполягала на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Українська та російська омбудсмени домовилися відвідати по 34 в'язні.

11 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня. Президенти домовилися, що омбудсмени двох країн відвідають своїх громадян, утримуваних на території сусідньої держави.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Пов`язані новини