Політика

«Опоблоківці» просять розслідувати підготовку замаху на Медведчука: про неї в Москві заявив Янукович

Опозиційна платформа — За життя
Політика/«Опоблоківці» просять розслідувати підготовку замаху на Медведчука: про неї в Москві заявив Янукович
Зберегти
Вигляд
Троє депутатів від «Опозиційного блоку» подали депутатські звернення до Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідувань з проханням розслідувати підготовку замаху на кума президента РФ Путіна, Віктора Медведчука. Про факт підготовки замаху заявив президент-утікач Віктор Янукович на своїй прес-конференції в Москві 6 лютого.

Звернення подали Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович і Василь Німченко.

Депутати просять вважати своє звернення повідомленням про кримінальний злочин та внести його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У своїй заяві депутати вказують, що 6 лютого Янукович на прес-конференції заявив: «Я чув, що створена спеціальна група з 12 осіб, яка в цьому плані працює. Не знаю, тільки по Медведчуку або по іншим. Але така інформація є».

Також вони посилаються на інформацію російського агентства «Интерфакс», відповідно до якої Петро Порошенко доручив спецслужбам «вести» Медведчука. Також Служба безпеки України, вказують депутати, «отримала вказівку організувати замах на Медведчука, долучивши виконавців з «Правого сектора».

«Вищевказана інформація щодо підготовки замаху на Медведчука на фоні систематичного здійснення проти нього злочинів, зокрема, знищення житла шляхом підпалу, напади на офіс очолюваної ним громадської організації, дають підстави стверджувати на очевидний зв’язок наведених обставин з можливою підготовкою нового злочину проти Медведчука — його вбивства», — ідеться у заяві.

Раніше Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно глави проросійської організації «Український вибір — право народу» Віктора Медведчука про можливу державну зраду та сепаратизм. Провадження відкрили через його виступ на партійному з’їзді «Опозиційної платформи — за життя», головою партійної ради якої він є.

Соратник Медведчука розповів Громадському, що той вирішив брати участь у виборах до Верховної Ради після перемовин президента РФ Володимира Путіна і лідера США Дональда Трампа.

Як повідомлялося, Медведчук підтвердив наявність у дружини бізнесу, що освоює нафтове родовище в Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Нагадаємо, 9 листопада 2018 року у кулуарах Верховної Ради член парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко та лідер партії «За життя» Вадим Рабінович підписали угоду про створення політичної партії «Опозиційна платформа — За життя».

Пізніше рада новоствореної політичної платформи «Опозиційна платформа — За життя» висунула кандидатуру Юрія Бойка для участі в президентських виборах.

Пов`язані новини