Війна

Проти Медведчука розпочали кримінальне провадження про держзраду та сепаратизм

Лариса Сарган
Війна/Проти Медведчука розпочали кримінальне провадження про держзраду та сепаратизм
Зберегти
Вигляд
Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно глави проросійської організації «Український вибір — право народу» Віктора Медведчука про можливу державну зраду та сепаратизм. Провадження відкрили через його виступ на партійному з’їзді «Опозиційної платформи — за життя», головою партійної ради якої він є.

У висловлюваннях Медведчука вбачають заклики до посягання на державну цілісність України. Про це повідомила речниця ГПУ Лариса Сарган. На з’їзді партії Медведчук заявив про необхідність утворення автономного регіону «Донбас» у складі України. При цьому додав, його статус потрібно закріпити у Конституції та утворити там окремий парламент та уряд.

«Проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, зокрема й інформаційної підтримки. В цьому випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої», — зазначила Сарган. 

Справу порушили за зверненням народного депутата від «Народного фронту» Андрія Тетерука.

Матеріали кримінальних проваджень передадуть до Служби безпеки за підслідністю.

Як повідомлялося, Медведчук готується взяти участь у парламентських виборах.

Соратник Медведчука розповів Громадському, що той вирішив брати участь у виборах до Верховної Ради після перемовин президента РФ Володимира Путіна і лідера США Дональда Трампа.

Як повідомлялося, Медведчук підтвердив наявність у дружини бізнесу, що освоює нафтове родовище в Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Нагадаємо, 9 листопада 2018 року у кулуарах Верховної Ради член парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко та лідер партії «За життя» Вадим Рабінович підписали угоду про створення політичної партії «Опозиційна платформа — За життя».

Пізніше рада новоствореної політичної платформи «Опозиційна платформа — За життя» висунула кандидатуру Юрія Бойка для участі в президентських виборах.

/Ксенія Сітінська

Пов`язані новини